Wino czerowone

 

Butelka 750 ml

Syrah, Sicilia IGT

100% Syrah o intensywnej brylantowej barwie rubinu. Bukiet szeroki i długotrwały, z przyjemnymi nutami czerwonych owoców- szczególnie wiśni oraz dodatkiem słodkich przypraw. Bogate w smaku, otulające o bardzo dobrej strukturze z zauważalną owocowością, o długim finiszu, aksamitne na podniebieniu. Przez 12 miesięcy wino dojrzewa w beczkach z dębu francuskiego.

115,00 zł

Nero d'Avola Acquerello Terre Siciliane IGT

Sycylijskie czerwone wino, o głębokiej i intensywnej, czerwono-rubinowej barwie. W nosie nuty owocowe, wypełnione słodkością owoców leśnych. W smaku pełne ciało, w harmonii z okrągłymi i słodkimi taninami. Długie, z owocowym finałem.

60,00 zł

12 e mezzo Primitivo del Salento IGP

Ujmujące swoją okrągłością i pełnią Primitivo z linii 12.5, której nazwa określa poziom alkoholu. Połyskująca rubinowo-czerwona barwa, nos intensywny, bogaty w aromat ciemnych wiśni, roślin śródziemnomorskich i świeżych czerwonych kwiatów. Dyskretne ciało i przyjemna świeża kwasowość. Łatwe w piciu, ale przy tym wyraziste, odpowiednio zbalansowane, z długim owocowym finałem.

80,00 zł

Imprint of Mark Shannon, Primitivo Appassito Puglia IGT

Eleganckie i jednocześnie potężne czerwone wino, zrobione z podsuszanych gron Primitivo w stylu Amarone. Jeszcze młode a jednak juz aksamitne i miękkie, z delikatnym długim finiszem, pod którym ukrywa się wysoki poziom alkoholu. Długowieczne.

95,00 zł

Merlot Acquerello Terre Siciliane IGT

Głęboki intensywny kolor, prawie czarny z purpurowymi refleksami. W nosie otwiera się aromatami konfitury, czerwonych owoców, jeżyn i suszonych śliwek podkreślonych pikantnymi przyprawami. W ustach subtelne taniny, wytrawne i pełne ciało, odpowiednio zbalansowane i trwałe.

60,00 zł

Merlot, Sicilia IGT- FEUDO PRINCIPI DI BUTERA

Barwa rubinowa o niesamowitej głębi, przechodzące w granat. Bukiet bogaty, z nutą drobnych owoców, w szczególności czarnych porzeczek i morwy, a wszystko to perfekcyjnie połączone z wanilią. W smaku miękkie, delikatne, rozbudowane, korzenne, esencjonalne, nasycone owocami leśnymi, przede wszystkim malinami i morwą. Dzięki długiemu zakończeniu wino to bardzo mocno zapada w pamięć. Starzenie trwa 12 miesięcy (połowa w 350 l beczkach, połowa w 60 hl beczkach z dębu słoweńskiego).

115,00 zł

Cabernet Sauvignon, Sicilia IGT

Wino czerwone produkowane w 100% z gron Cabernet Sauvignon. Barwa ciemno-rubinowa, bardzo skoncentrowana. Intensywne w zapachu niczym dojrzała, pachnąca czerwonymi owocami konfitura, z wyczuwalnymi kwiatowymi elementami,a w finale walinia. W smaku złożone , o bogatym ekstrakcie owocowo-kwiatowym. Przez 12 miesięcy dojrzewa w beczkach (350 l i 60 hl dąb francuski).

115,00 zł

Nero d'Avola Sicilia IGT

Przyjemne czerwone wino dojrzewające 12 miesięcy w dębowych beczkach. Bukiet niezmiernie szeroki i długo trwający z nutą kwiatu migdałowego, połączonego z korzennymi akcentami. W smaku pełne, pięknie zbudowane, okrągłe, o silnie zaznaczonej owocowości, przypominającej wiśnię na spirytusie. Pozostawia w ustach przyjemne doznanie zapadając tym samym na długo w pamięci.

115,00 zł

Leonardo Chianti Riserva DOCG

Znane i cenione Chianti Leonardo w wersji Riserva, dojrzewające w dębowych beczkach. Barwa ciemnorubinowa z granatowymi refleksami. W bukiecie wyłaniają się na pierwszym planie dojrzałe owoce takie jak czereśnia i porzeczka, jednak później wyczuć można szlachetną woń przypraw takich jak wanilia i cynamon. W smaku ukazuje pełną strukturę, gdzie wrażenie miękkości łączy się z jedwabistością taniny i zrównoważonej kwasowości, pozostawiając długo nieprzemijający posmak wiśni i czereśni.

115,00 zł

Montepulciano d'Abruzzo DOC

Produkowane z gron Montepulciano, uprawianych pośród wzgórz Bolognano. Przez około 8-10 miesięcy wino dojrzewa w dębowych beczkach. Ostatecznie przelane do butelek udoskonala swój smak przez następne 3 miesiące. Czerwono-rubinowa barwa z fioletowymi refleksami. Intensywny charakterystyczny bukiet pełen aromatów najszlachetniejszych winogron. W smaku owocowe, pełnocieliste i krzepkie, z dobrze zbalansowanymi taninami.

110,00 zł

Nero a'Avola Passievento Terre Siciliane IGT

Początkowo wino dojrzewa w beczkach z francuskiego dębu, następnie przez 4 miesiące już w butelkach. Otrzymywane metodą appassiemento-podsuszania przejrzałych gron, w wyniku której wino ma podwyższona zawartość alkoholu oraz niezwykłą słodycz. Ciemna intensywna czerwona barwa. W nosie kandyzowane figi i dojrzałe owoce. Dobrze zbudowane, harmonijna struktura zarówno w okrągłości , jak i w trwałości smaku. Pomimo swojej złożonej budowy nie jest winem trudnym i stanowi doskonały dodatek do medytacji i spotkań towarzyskich.

90,00 zł

A Mano, Primitivo Puglia IGT

Wynik szlachetnej, ale też nowoczesnej weryfikacji grona Primitivo. A Mano dzięki niebywałej pasji jego twórców jest winem eleganckim, mieniącym się tęczą aromatów i przyjemnych wrażeń nieosiągalnych przez innych producentów. Ma barwę głębokiej czerwienie przy bukiecie złożonym, intensywnym z elementami ściółki leśnej, jeżyny, morwy i czarnej jagody. W smaku mocne, zrównoważone, długie z dominującą czarna jagodą, borówką i nutą balsamicznego drewna. Krótkie przebywanie w nowych beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu, 4- miesięczne dojrzewanie w butelce, pozwalają na uzyskanie wina świeżego, pełnego,interesującego , a przede wszystkim "pijalnego".

75,00 zł

ValpoIicella Classico DOC

Solidna wersja Valpolicelli uzyskana dzięki odpowiedniej selekcji najlepszych gron Corvina Veronese i Rondinella. Czerwono-rubinowa barwa przepełniona jest bukietem dojrzałch wiśni i czarnych jagód, zaznaczonych również przyjemnie w smaku. Dzięki takim walorom odczuwamy , iż wino jest zrównoważone, gładkie i niespodziewanie długie.

90,00 zł

Leonardo Chianti DOCG

Wielkorotny medalista i od wielu lat niekwestionowany lider kategorii Chianti. Intensywna, doskonale przejrzysta barwa, ciemno czerwono-rubinowa, wpadająca w odcień dojrzałego owocu granatu. Wyrazisty bukiet z charakterystyczną owocową nutą, ze szczególnie podkreśloną wiśnią oraz mieszanką przypraw z dominującym czarnym pieprzem. W smaku długie z podkreślonym owocem ciemnej czereśni i jeżyny na tle wanilii i mięty, z wyczuwalną obecnością delikatnych garbników. zrównoważone , miękkie, intensywne i aromatyczne z niebywale bogatą i odważną strukturą.

85,00 zł

Monile Valpolicella Ripasso DOC

Nowa klasa wina powstająca w wyniku ponownej fermentacji Valpolicelli Classico Superiore po połączeniu jej ze skórkami z gron pozostałych po Amarone. Dzięki takiemu procesowi powstaje doskonałe wino charakterem zbliżone do Amarone. Dojrzewa 10-12 miesięcy w beczkach z dębu ze Słowenii i z Allie. Następnie doskonali swoją szlachetność przez kolejne 6 miesięcy leżakując w butelkach. Jest tęgim i długowiecznym winem, przyjemnie aksamitnym, oferującym aromaty leśnych owoców i korzennych przypraw.

130,00 zł

Ammasso Rosso Terre Siciliane IGT

Eleganckie czerwone wino uzyskiwane z częściowo podsuszanych gron Nero d'Avola ,Nerello Mascalese, Merlot oraz Cabernet Sauvignon. Bogate, ale jednocześnie delikatne i odpowiednio zbalansowane w smaku. Nuty kandyzowanych owoców i tostowe akcenty czynią je winem aromatycznym, niezwykle przyjemnym i zmysłowym dla podniebienia. Najlepsze do?......Pozwól poprowadzić sie swoim zmysłom...

155,00 zł

Sopra Sasso Amarone della Valpolicella DOCG

Intensywna purpurowo-czerwona barwa i typowe aromaty dojrzałych czerwonych owoców opisują to wielkie czerwone wino. Doskonała struktura, pełne ciało, w smaku aksamitne i otulające z pikantnymi nutami przypraw.

230,00 zł

La Fenice Barolo DOCG

Feniks to mityczny ptak, który znany był ze swojej zdolności do odradzania się z popiołu. Rodzina Cavallero postanowiła nazwać tak swoje wyborne Barolo po pożarze, który zniszczył historyczną, rodzinną winnicę w styczniu 2007 roku. Barwa wina rubinowo-ceglasta z charakterystycznymi dla Barolo pomarańczowymi refleksami. Bukiet intensywny, złożony, elegancki, pełen nut fiołków, lukrecji, majeranku, rabarbaru, kolendry, pomarańczy i kardamonu. W smaku miękkie, ciepłe a zarazem mocno zbudowane i trwałe, z zauważalnymi akcentami fiołków, płatków róży, korzennych przypraw, garbowanej skóry i czarnej lukrecji.

300,00 zł

Ceny oraz dania z menu mogą nieznacznie różnić się w poszczególnych lokalach w stosunku do menu on-line.

Płatności obsługuje: